همه ی ما از اهمیت و نقش تبلیغات در دنیای امروز با خبریم و می دانیم که تبلیغات مناسب و اصولی منجر به افزایش فروش شما خواهد شد. همچنین از اهمیت محتوا در سئو سایت و به دنبال آن بازاریابی اینترنتی موفق آگاه هستیم. برای موفقیت در بازاریابی محتوا راه های متفاوتی موجود است که می توانیم بسته به انتخاب خودمان بر روی ان ها تمرکز و فعالیت نماییم. مهمترین نکته این است که باید در نظر گرفت این است که برای بازاریابی محتوای خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

در اینجا نکات مهمی را برای یک استراتژی مناسب به منظور بازاریابی محتوای شما ارائه خواهیم داد:

انتخاب هوشمندانه محتوا

اکثرا مردم از خواندن پیام های تبلیغاتی فرار می کنند، بنابراین محتوایی که برای تبلیغات به کاربر پیشنهاد می کنیم نباید صرفا و تنها تبلیغاتی باشد بلکه باید دارای اطلاعات جذاب و ارزشمند دیگر باشد. و بتواند مخاطبان را به سمت خود جذب نماید. این هدف تبلیغات است.  به طور مثال می توانید محتوای خود  را از حالت فقط متن در آورید و در کنار آن از محتوای ویدیویی و اینفوگرافیک ها به منظور جذاب ساختن مطلب برای کاربران هدف خود استفاده نمایید.

نکات مهم در بازاریابی محتوا

  • یکی از نکات مهم، انتخاب عنوان جذاب می باشد. عنوان خود را با استفاده از کلمات هدف بسازید.
  • از دکمه ی (Call To Action)  در طراحی سایت خود استفاده نمایید.

دکمه ی (Call To Action) منظور دکمه هایی می باشد که مخاطبان را ترغیب به کلیک می کند. به طور مثال می توان به دکمه ی “دانلود رایگان” که در سایت ها قرار می دهند اشاره نمود. نکته مهم در موفقیت این کمه ها طراحی و محل قرار گیری آن به منظور رسیدن به نتیجه مد نظر ما می باشد.

  • برای محتوای خود برندسازی انجام دهید. با استفاده از لوگو و طرهای جالب توجه و … محتوای خود را جذاب تر و برجسته نمایید.

ثبت نام در شبکه های اجتماعی

موفقیت در بازاریابی محتوا

متناسب با محتوا و نوع فعالیت خود شبکه ی اجتماعی مناسب را انتخاب نمایید. به طور مثال ممکن است شما یک محتوای فنی و قوی تولید کرده باشید اما ممکن است مثلا در توییتر مورد استقبال کاربران قرار نگیرد. در بازاریابی محتوای خود مخاطبان هدف را مشخص نمایید. غذای شما ممکن است بسیار خوشمزه و با کیفیت باشد اما اگر بخواهید آن را به یک بیمار در دوره ی پرهیز و رژیم غذایی بفروشید، فایده ای ندارد!

آنالیز وب سایتتان

موفقیت در بازاریابی محتوا

برای مشاهده روند کاریتان و ارزیابی و نتیج حاصله کارتان از ابزار های مناسب و مفید آنالیز مانند آنالیتیکز استفاده نمایید و اطلاعات مفیدی را به دست آورید تا به دنبال ان بر موقعیت نیز مسلط شوید. کسب این گونه اطلاعات به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را شناخته و بررسی نمایید و در ادامه نیاز ها و اولویت های ان ها را بهتر درک نمایید. آگاهی از مخاطبانتان برای روند کاری شما بسیار مفید خواهد بود. به این ترتیب می توانید نقاط ضعف و قدرت استراتزی خود را شناسایی نمایید و در مسیر بهتری راه خود را ادامه دهید.

نتیجه گیری!

بنابراین باید بدانید که در کنار صرف زمان برای تولید محتوای مناسب لازم است که برای بازاریابی محتوای خود نیز زمان صرف نمایید و در این امر دقت نظر داشته باشید. تا باعث جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت ما شود و ما را به هدفمان نزدیک تر سازد.

بنابراین با داشتن یک استراتژی مناسب و صرف وقت و زمان و دقت لازمه می توانید مخاطبان سایت خود را افزایش داده و خدمات خود را به جامعه ی اماری بهتر و بیشتری ارائه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست