تغییر آدرس ورود سایت وردپرس

امنیت سایت وردپرس از طریق تغییر آدرس ورود

تغییر آدرس ورود سایت وردپرس: همان طور که می دانیم یکی از ضرورت های طراحی سایت امنیت آن است. امنیت سایت یعنی با اقداماتی بتوانیم ضریب امنیت را به بالاترین حد ممکن رسانده و مانع نفوذ به آن شویم.  عدم امنیت یک سایت نشان دهنده ی غیر حرفه ای بودن آن است. یکی از راه های بالا بردن امنیت در سایت های وردپرس تغییر آدرس URL  ورود به آن می باشد.  به صورت پیشفرض این آدرس می باشد که می توان با تغییر دادن آن امنیت سایت خود را افزایش دهیم.

دلایل لزوم تغییر آدرس ورد به سایت وردپرس:

  • ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوای کاربردی و محبوب برای سایت‌ها می باشد و استفاده از آن در طراحی وب سایت روز به روز در حال افزایش است. شباهت ادرس های url در آن ها از امنیت سای کاهش داده و می تواند تهدید محسوب شود.
  • هکرها  از این شباهت سو استفاده کرده و می توانند ب روش هایی به سایت شما نفوذ کنند بنابراین بهتر است ان را ایمن نمایید.
  • اگروب سایت شما رمز ودود قوی داشته باشد، نفوذگران برای ورود به سایت شما ممکن است پسورد ها ی زیادی را وارد کنند که این باعث آسیب رسانی به مدیریت وب سایت شما می شود.

بنا براین مراقب هک شدن وردپرستان باشید! در این قسمت یک افزونه امنیتی برای شما معرفی و آموزش خواهیم داد که از طریق تغییر ادرس URL  ورود، سایت شما را ایمن می نماید.

تغییر آدرس ورود سایت وردپرس با افزونه Rename wp-login.php

این افزونه در دسته بندی افزونه های امنیتی و با نام Rename wp-login.php در مخزن بزرگ ورد پرس موجود می باشد و امکان تغییر آدرس ورود به سایت وردپرس را براس شما فراهم می کند. این افزونه تا به حال بیش از ۱۰۰۰۰۰ بار بر روی سایت های وردپرسی دانلود و فعالسازی شده است و جزو افزونه های کاربردی و محبوب می باشد. این افزونه رایگان بوده و تنظیمات آن نیز بسیار ساده است و به راحتی بر روی سایت شما قابل پیاده سازی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی این افزونه امنیتی توسط Ella Iseulde Van Dorpe به انجام رسیده است و از آخرین بروز رسانی آن حدود یک سال می گذرد.

آموزش کار با افزونه امنیتی Rename wp-login.php

ابتدا مانند تمامی افزونه ها لازم است تا آخرین نسخه این افزونه را دانلود نمایید. (در انتهای مقاله می توانید آن را به صورت رایگان دریافت نمایید.) سپس آن را نصب و فعالسازی نمایید. برای تنظیمات این افزونه لازم است به قسمت تنظیمات پیشخوان ورد پرس خود رفته و زیر منوی پیوند های یکتا را انتخاب نمایید.

پس از ورود به این صفحه تنظیمات، پنل سفارشی سازی URL  را مشاهده خواهید نمود و می توانید تغییرات لازم را اعمال نمایید. این قسمت یک Text Box  بوده که ی توانید در آن قسمت آدرس URL انخابی خود را جایگزین پیشفرض آن یعنی wp-login.php  نمایید. در آخر تغییرات را ذخیره نمایید.

تغییر آدرس ورود سایت وردپرس

در اخر کافیست از حساب خود خارج شوید مشاهده می کنید که پس از انجام این تغییرات، تغییر آدرس ورود سایت وردپرس شما تغییر کرده است.

, , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست