پیوندهای یکتا

بهترین نوع پیوندهای یکتا در وردپرس

اگر در همان اوایلی که وردپرس به بازار سی ام اس ها آمد با آن کار کرده باشید قطعاً یکی از مشکلاتی که در زمینه سئو و طراحی سایت با آن دست و پنجه نرم می کردید، نوع ساختار پیوندهای یکتای وردپرس بوده است. مقالات زیادی در این زمینه وجود دارد که کدام ساختار برای پیوندهای یکتا مناسب تر است که هر کدام متفاوت تر از دیگری بوده است. این موضوع کمی بحث برانگیز شده است که در دو مورد اهمیت آن در سئو و ظاهر متناسب با نوع وب سایت بررسی باید مورد بررسی قرار گیرد. قطعاً کسی که موضوع سئو برایش مهم است باید از برخی از ظواهر چشم پوشی کند زیرا سیستم های مدیریت محتوا در هر قسمتی ممکن است با قسمت های دیگر مشکل داشته باشد. به فرض مثال در سئو سایت وردپرسی اکثر افزونه های افزایش سرعت یا کش با نوع پیوندهای یکتا URL مشکل دارند و نمی توانند در این حالت کار خود را انجام دهند و از طرف دیگر پیوندهای یکتایی که با این افزونه ها مشکلی ندارند، با ساختار استاندارد سئو به مشکل می خورند.

پیوندهای یکتای وردپرس چه تفاوتی با هم دارند؟

در تنظیمات وردپرس، پیوندهای یکتا را می توان هم بر اساس پیشنهاداتی که داده شده یکی را برگزید و هم می توان بصورت سفارشی طبق کدهایی که وردپرس به شما می دهد آن را پر کنید. همانطور که اشاره شد، این موضوع بسیار به سئو وردپرس بستگی دارد و در انتخاب نوع ساختار پیوندهای یکتا باید بسیار دقت شود و از تمام جهات این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و بهترین آن انتخاب شود.

  • پیوند یکتای پیشفرض: این نوع پیوند بطور پیشفرض انتخابی وردپرس است و با استفاده از یک آی دی کلی از پست ها انتخاب می شود در لینک ها نمایش می دهد، مثل: avinaweb.com/?p=7834
  • پیوند روز و نام: در این حالت دیگر خبری از شناسه یا آی دی پست ها نیست و از تاریخ انتشار مطلب که از سال، ماه و روز تشکیل شده و نام آن استفاده می شود. این پیوند یکتا بسیار مناسب برای وب سایت های خبری و دانلودی می باشد ولی بدلیل طولانی شدن آدرس اینترنتی آن ها پیشنهاد می شود از آن چشم پوشی کنید و پیوندهای دیگر را بررسی کنید.
  • پیوند ماه و نام: همانند پیوند روز و نام می باشد و تفاوتشان در این است که دیگر عدد روز در این نوع ساختار دیده نمی شود و باعث می شود کمی لینک شما کوتاه تر شود، ولی همچنان پیشنهاد می شود ساختارهای دیگر را بررسی کنید.
  • پیوند عددی: این نوع آدرس دهی در پست های وردپرسی با استفاده از یکشناسه در ابتدای لینک و پس از آن عنوان نوشته ایجاد می شود. در نسخه های قدیمی وردپرس بدلیل وجود برخی مشکلاتدر اطلاعات از پایگاه داده توصیه می شود تا پیوندهای یکتا با عدد شروع شود و در این حالت بهترین ساختار پیوند عددی بود، اما در نسخه های جدید این مشکلات حل شده و می توان این نوه ساختار را کنار گذاشت و از ساختار بهتری بنام نام نوشته استفاده کرد
  • نام نوشته: از نظر کارشناسان سئو آویناوب، بهترین نوع ساختار پیوندهای یکتا همین نوع است. به این دلیل که دقیقا عنوان مطلب شما در آدرس اینترنتی شما ظاهر می شود و از نظر جستجوگرها این موضوع بسیار هائز اهمیت می باشد، زیرا هم عنوان مطلب و هم آدرس اینترنتی باهم یکسان هستند.
  • ساختار دلخواه: در صورتی که هریک از موارد بالا را انتخاب کنید، ساختار آن در ساختار دلخواه نمایش داده می شود و می توانید آن ها را بطور دلخواه باهم ترکیب کنید و ساختار دلخواه خود را در نام نوشته وارد کنید.

بهترین نوع پیوندهای یکتای وردپرس برای سئو کدام است؟

طبق بررسی هایی که تیم کارشناسی سئو آویناوب در این موضوع داشته است و پیش تر به آن اشاره شد، بهترین نوع ساختار پیوند های یکتای وردپرس، نام نوشته در سئو سایت وردپرسی می باشد که بدلیل یکسان بودن عنوان مطلب با آدرس اینترنتی می تواند درخشش بسیار زیادی در نتایج جستجوگرهایی مثل گوگل داشته باشد و همچنین در نقش مفیدی خواهد داشت.

, , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست