بهترین ایده، بهترین استارت آپ: تمام افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را دارند، می دانند که باید یک ایده بسیار خوب داشته باشند. داشتن یک ایده خوب یکی از الزامات راه اندازی کسب و کار جدید است. این ایده ها هستند که شما به موفقیت می رسانند، نه داشتن یک دفتر کار زیبا یا افراد توانمند. در صورتی که ایده شما موفق به عملیاتی شدن نشود، علناً وقت و سرمایه خود را هدر داده اید. تجارت الکترونیک نیازمند یک ایده بسیار عالی است. کسب و کاری که با استفاده از ایده های سابق شروع به کار کند، نمی تواند موفقیتی کسب کند. موفقیت هنگامی کسب می شود که ایده شما کاملا نو باشد و کسی پیش از شما با آن ایده به موفقیت نرسیده باشد.

بهترین ایده، بهترین استارت آپ

حال سوال این است که چگونه می توان یک ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ خود پیدا کرد؟ همانطور که شعار دادیم، بهترین ایده، بهترین استارت آپ است. این ایده ها می تواند حتی مجازی نیز باشد. حتما نیازی نیست که کسب و کار خود را در دنیای واقعی پیاده سازی کنید. می توانید حتی با یک طراحی سایت ولی با ایده ای جذاب به موفقیت در استارت آپ خود برسید. کافیست در ابتدای کار به بهترین ایده بیاندیشید و آن را بیابید. در این می توان گفت که با یک وب سایت، یک ایده و با تبلیغ در گوگل می توان با کمترین هزینه بهترین ایده ها را عملی کرد. در ادامه با آویناوب همراه باشید تا برخی از روش های پیدا کردن بهترین ایده، بهترین استارت آپ را شرح دهیم.

جستجو در بزرگترین بازار صنایع

با جستجو در صنایع بزرگ به علت نامحدود بودن آنها و تلاشی که برای آنها صورت گرفته هیچ کدام از ما نمی توانیم وقت و تلاش خود را برای شرکت های به این بزرگی صرف کنیم. زیرا ضریب شکست ما در این گونه موارد بسیار بالاست. اما اگر آنقدر انرژی و نیروی انسانی باهوش دارید، ایده ای را پردازش کنید که ضریب شکست در آن بسیار پایین باشد. در این صورت هم قطعاً نیاز به سرمایه سنگین دارید. در صورت محیا بودن این موارد می توانید از بزرگی بازار این صنایع، بهترین استفاده را داشته باشید. در غیراینصورت باید دنبال فضایی بود تا میزان رقابت در آن کم باشد.

ایجاد مشکلات

مطالعه در رابطه با انتخاب ایده هایی که ایجاد می شوند برای راه اندازی یک استارت آپ، بسیار خوب است ولی در عین حال بسیار زمان بر و مشکل می باشد. مشکلاتی که در انتخاب این ایده پردازی ها ایجاد می شوند را می توان با مشورت با متخصصین و با تجربه های آن صنف کاری ساده تر کرد. این ساده سازی در انتخاب ایده های شما نقش مهمی را ایفا می کند. بنابراین سعی کنید از این قضیه چشم پوشی نکنید و بسیار کنجکاو باشید. در نهایت نتایج را بررسی و مقایسه کنید.

بررسی نیازها

نباید در ایده پردازی ها فقط به فکر سود و منفعت خود باشید. باید نیازهای صنف شغلی موردنظرتان را که قصد یافتن ایده جدید و راه اندازی کسب و کار را دارید، در نظر بگیرید. با توجه به زندگی روزمره یا شغلی که به آن علاقه مند هستید می توانید ایده سازی کنید. فقط کافیست به فکر دیگران باشید و ایده های بهتری برای آن ها بیابید. در این صورت سود و منفعت خود را خواهید یافت.

تفکر بزرگ ولی ساده

آیا ایده ای که در سر دارید مقیاس خاصی دارد؟ یک ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ باید در ابتدا به صورت کاملا جرئی در نظر گرفته شود اما به مرور زمان بر گسترش آن بیافزاییم و در واقع آن را توسعه دهیم. اگر در ابتدای کار سنگ بزرگی بردارید نمی توانید تا انتها آن را با خود حمل کنید. در عین حال که اندیشه های بزرگی در ذهن می پرورانید، به این فکر باشید که باید ایده شما آن را ساده تر کند.

توجه به ایده های افراد بزرگ

همواره این را در نظر داشته باشید که اشخاص مهم و بزرگی که در طول تاریخ وجود داشته اند، در یک راستا توانسته اند ایده های خود را عملی کنند. تمام آن ها یک مقیاس مشخص برای موفقیت داشته اند. مغرور نباشید و تصمیمات، ایده ها و رفتار آن ها را دریابید و آن ها را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید. خود می توانید همانند آن اشخاص مهم و بزرگ شوید. به شرطی که به سخنان آنان توجه کنید.

به خودتان وقت دهید

این کار واقعا کاری نیست که بخواهید در آن تعجیل کنید. زمان بسیار زیادی در پیش رو خواهید داشت. باید هر گام شما اندیشه بزرگی در پیش داشته باشد تا بتوانید گام های خود را بزرگتر بردارید. اگر قرار باشد خیلی سریع پله های ترقی را طی کنید، زمین می خورید 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست