بک لینک مضر: یکی از پارامترهایی که سئو سایت را بررسی می کنند بک لینک هایی که به سایت داده می شوند توسط الگوریتم هایی که وجود دارد بک لینک های موجود در سایت را آنالیز می کند و کیفیت آن را تشخیص می دهد و میزان کیفیت اونها را مشخص می کند همچنین سایت هایی که این بک لینک ها را به سمت کاربر هدایت می کنه را شناسایی میکنه و آن ها را جریمه می کنه و از امتیازشون می کاهد.بک لینک ها تایین کننده ی رتبه ی سایت ما در گوگل می باشند که باز هم این بک لینک هم می توانند تاثیر مثبت روی سایت داشته باشند هم تاثیر منفی یعنی در واقع هدف اصلی که ارتقای سایت می باشد را برعکس انجام داده که بک لینک مضر تلقی می شود و باعث پایین بود رتبه ی سایت می شود.

بک لینک های بی کیفیت چه تاثیری روی سایت دارند؟

 1. بک لینک های غیرطبیعی
 2. بک لینک در سایت های ضعیف و کم محتوا
 3. بک لینک هایی که خریداری شده اند
 4. بک لینک هایی در سایت و صفحاتی که با سایت و صفحات ما غیرمرتبط می باشد
 5. لینک دادن توافقی(من به تو لینک می دهم تو هم به لینک بده)
 6. برنامه یا سرویس هایی که به صورت خودکار بک لینک سازی می کنند

در واقع همه ی این ها با ابزاری که گوگل در اختیار وبمسترها قرار داده قابل شناسایی شده است که بک لینک ها را دقیقا شناسایی می کند و آن ها را رتبه بندی کرده که همین رتبه بندی سایت در گوگل را مشخص می کنددر واقع برای بک لینک هایی که در سایت ها قرار می دهیم احتیاج به یک کارشناس یا متخصص هایی هستیم که این بک لینک ها رو ایجاد کند زیرا در صورتی که تخصص نداشته باشند بک لینک به طور غیرعادی استفاده شود باعث آسیب رسیدن به سئو سایت می شود.

بک لینک های خوب و بد

بک لینک هایی که توسط مدیر وب سایت یا نویسنده اون سایت تولید می شود و مرتبط با موضوع و محتوای سایت هستند بک لینک های مفید تلقی می شوند  علاوه بر این بک لینک هایی که به سایت شما داده می شوند نباید توسط سایت های اسپم باشند همچنین سایت هایی ک تعداد لینک های خروجی آن ها زیاد است نباید به سایت شما لینک دهد چرا که این نوع بک لینک ها بک لینک مضر محسوب می شوند.

بک لینک های تبلیغاتی

این نوع بک لینک ها یا همان بک لینک های متنی که در سایت های ایرانی جا افتاده است از جمله اشتباهات رایجی است که گسترده شده در واقع در این روش بک لینک خریداری می شود اما این روش خریدن بک لینک توسط گوگل قابل قبول نیست و این روش را رد کرده درسته زیاد بودن بک لینک تاثیر خوبی برای سایت دارد اما این تاثیر واقعا زمانی کاربردی است و روی رتبه سایت در گوگل تاثیر دارد که بک لینک های با کیفیت و خوبی باشد.

چرا نبایست بک لینک خریداری شود؟

تا مدتی پیش خریدن بک لینک کار طبیعی بود و همه ی سایت ها از این روش استفاده می کردند و برای تبلیغات سایت خود این روش را در پیش گرفته بودند در صورتی که گوگل خرید و فروش بک لینک را ممنوع اعلام کرده بود بعد از مدتی تمامی سایت هایی که بک لینک های خود را خریداری کرده بودند توسط پاندا گوگل شناسایی شده و ایمیل هایی برای حذف آن ها به صاحبان سایت ارسال شد بنابراین با به روی کار آمدن الگوریتم پاندا بیشتر سایت هایی که بک لینک خرید فروش کردند شروع به پانالایز شدن توسط گوگل شدند و عده ی زیادی سرمایه خود را از دست دادند.

هنوز هم امکان خریداری بک لینک وجود دارد؟

در مورد خریداری بک لینک ها کسی جلوی شما رو نگرفته اما خریداری این بک لینک ها بی تاثیر بوده و گوگل برای آن ارزشی قائل نمی شود حتی باعث پایین آمدن رتبه سایت در گوگل می شود.

با خریداری بک لینک چه اتفاقی می افتد؟

شاید رتبه ی سایت برای مدت زمان کوتاهی افزایش پیدا کند اما بعد از مدت زمانی کوتاه دوباره افت پیدا می کنید و از دید موتورهای جستجوگر به صورت اسپمر دیده می شوید.

چرا برخی شرکت ها ی بهینه ساز سایت می گویند بک لینک بخریم؟

هیچ فردی از به دست آوردن پول اضافی بدش نمیاد بیشتر این شرکت ها دارای سایت هایی با رتبه هایی بالا می باشند و از شما پول دریافت می کنند و سایت شما را در سایت خودشان تبلیغ می کنند روش بهتر این است که به جای خریده این بک لینک ها با راه های دریافت بک لینک های رایگان آشنا شویم.

به چه روش تاثیر منفی خرید بک لینک را به حداقل برسانیم؟

چند روش زیر برای به حداقل رساندن تاثیر منفی و جلوگیری از جریمه سایت می باشد اگر می خواهیم در خرید بک لینک برای بالا اوردن رتبه سایت پافشاری کنیم باید به نکات زیر توجه زیادی شود.

 • به جای استفاده کردن از تبلیغات متنی بهتر است از تبلیغ محتوایی و مطلب اختصاصی استفاده کنیم.
 • به جایی خرید کردن بک لینک ها در تمام صفحات یک سایت در یک یا چند سایت خاص کار تبلیغ را انجام دهیم.
 • میزان لینک های خریداری شده به کل لینک های ورودی سایت کمتر از ۱۰ درصد باشد.
 • به صورت مستقیم با صاحب سایت در ارتباط باشیم و فقط به منظور تبلیغات وارد رابطه نشویم.
 • با سایت هایی که به طور عمومی لینک می فروشند و تبلیغات انجام می دهند همکاری نکنیم.
 • تنها از سایت هایی که مرتبط با سایت ما می باشد بک لینک خریداری کنیم.
 • بک لینک با فاصله زمانی و به صورت جداگانه خریداری شوند .

شرکت آوینا با کادر مجربی که دارد گزینه ی خوبی برای انجام کارهای سئو و بهینه سازی سایت شما محسوب می شود.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست