بک آپ گرفتن از سایت وردپرس: گاهی نیاز دازیم سایت خود را به یک هاست جدید انتقال داده و تنظیمات ریدایرکت را انجام دهیم. مهم ترین نکته برای این کار این است که قبل از ان حتما از تمامی لینک های صفحات سایت خود نسخه پشتیبان یا در واقع بک آپ بگیریم.

بک آپ گرفتن از سایت وردپرس

لینک های ورد پرس یا همان پیوند های یکتا هر کدام لینک منحصر به فردی (یکتا) برای هر کدام از محتوا و مقالات وب سایت شما هستند. با تنظیمات مناسب برای آن ها می توانیم در سئو سایت خود پیشرفت نماییم. به همین دلیل است که ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند می باشد.

چرا باید از لینک‌ها خروجی یا بک آپ گرفت؟

در این قسمت به توضیح چند دلیل بسیار مهم برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس می پردازیم:

  • تغیر کنترل پنل: ممکن است برخی صاحبان سایت ها بخواهند سایت خود را از وردپرس منتقل نمایند. به این ترتیب به سئو و بهینه سازی سایت آن ها آسیب می رسد.
  • انتقال سایت از لوکال به  آنلاین:  ابتدا طراحی سایت را در قسمت لوکال انجام می دهید و پس از آن باید آن را در پیوند یکتای خود سفارشی نمایید.
  • تعریف Redirect لینک‌های خاص : اگر که قصد دارید ترافیک لینک های خاصی را به صفحه ای دیگر انتقال دهید تا از لینک ها خروجی گرفته شود باید از لینک هایتان خروجی بگیرید و با افزونه  htaccess و یا هر پلاگین دیگر از آن استفاده نمایید.
  • به اشتراک‌گذاری لینک‌ها:  برخی صاحبان سایت ها تمامی لینک های خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند که راحت تر خواهد بود.

افزونه Export All URLs

امروز افزونه ای به نام Export All URLs را برای شما معرفی می کنیم که بک آپ گرفتن از لینک های وردپرس را برای شما ممکن می سازد. این افزونه در مخزن بزرگ ورد پرس موجود بوده و تا به حال بیشتر از ۲٫۰۰۰ بار نصب و فعالسازی شده است.

آموزش نصب و راه اندازی

افزونه ی مذکور را از مخزن ورد پرس دانلود و نصب نمایید. و سپس مانند تمامی افزونه های دیگر آن را فعال نمایید. پس از آن در بخش تنظیمات منویی با نام افزونه یعنی Export All URLs اضافه خواهد شد. روی آن کلیک نمایید تا شما را به صفحه ای هدایت نماید. پس از ورود به آن صفحه تنظیمات لازمه را برای خروجی گرفتن از لینک های خود طبق توضیحات زیر انجام دهید.

بک آپ گرفتن از سایت وردپرس

 Select a Post Type to Extract Data: در این قسمت نوع Post Type خود را برای گرفتن بک آپ انتخاب نمایید. اگر بخواهید از تمامی لینک های خود خروجی بگیرید گزینه All Typess را انتخاب نمایید.  اگر افزونه Woocommerce و Edd را نصب نمایید گزینه های آن ها نیز به این بخش اضافه می شود زیرا که دارای Post Type های متفاوتی هستند.

Additional Data: در این قسمت شما تعیین می کنید که چه ساختار هایی خروجی بگیرید. اگر بخواهید تنها از آدرس های خود خروجی بگیرید گزینه  URLs را انتخاب نمایید. اما اگر قصد دارید عنوان آدرس ها و دسته بندی آن ها را نیز استخراج نمایید می توانید گزینه های Titles و Categories را نیز فعال نمایید.

*می توانید چند قسمت را فعال نمایید زیرا این بخش رادیو باتن نمی باشد.

Export Type:  در نهایت نوع خروجی خود را در این قسمت تعیین می نمایید. اگر خروجی خود را بر روی  CSV بگذارید، یک فایل اکسل برای شما ایجاد خواهد نمود. اما اگر گزینه Output here را انخاب نمایید خروجی تان را در همین صفحه به شما نمایش می دهد.

بک آپ گرفتن از سایت وردپرس

در آخر بر روی گزینه Export کلیک نمایید تا فرآیند گرفتن خروجی تان آماده شود.  زمان تولید فایل پشتیبان شما به تعداد آدرس هایی کهه درخواست نمودید تا برای شما خروجی بگیرد بستگی دارد. بنابر این اگر URL های زیاد یا تمام آن ها را بخواهید باید منتظر بمانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست