افزودن ابزارک به محتوای وردپرسی: وردپرس بعنوان برترین سیستم مدیریت محتوایی که در حال حاضر روند رو به رشدی نیز دارد، دارای کمبود هایی هم می باشد. اگرچه صفحه سازها و قابلیت کدنویسی در تمام صفحات یک وب سایت وردپرسی در طراحی سایت به طراح کمک شایانی می کند، اما گاه نیاز است تا جهت صرفه جویی در زمان، از ابزارهای آماده پیشفرض این سیستم استفاده کرد. صفحه سازهایی مثل ویژوال کامپوزر که بهترین صفحه ساز وردپرس می باشد، ابزارهای فراوانی برای طراحی وب سایت شما فراهم کرده است. البته باید این را در نظر داشت که خود این صفحه ساز می تواند ابزارک های وردپرس را براحتی فراخوانی کند.

افزودن ابزارک به محتوای وردپرسی

علاوه بر مسائلی که پیش تر گفته شد که براحتی می توان با استفاده از صفحه سازهایی مثل ویژوال کامپوزر در وردپرس ابزارک ها را در محتوا استفاده کرد، ممکن است گاهاً قالبی که استفاده می کنیم از صفحه ساز استفاده نکند، پس در این صورت باید به فکر راه حل دیگری بود. استفاده از ابزارک ها در طراحی سایت در سیستم مدیریت محتوای محبوبی مثل وردپرس نقش بسیار مهمی دارد. حال ممکن است قصد استفاده از این ابزارک ها را در محتوا داشته باشید که این امکان بصورت پیشفرض در وردپرس وجود ندارد. استفاده از این ابزارک ها محدود به سایدبارها، فوتر و هدر می باشد. برای استفاده از ابزارک در محتوای یک وب سایت وردپرسی، باید از افزونه ها استفاده کرد. با آویناوب همراه باشید تا افزونه موردنظر را معرفی کرده و آن را آموزش دهیم.

افزودن ابزارک به محتوای وردپرسی افزونه amr shortcode any widget

افزونه amr shortcode any widget

افزونه amr shortcode any widget

همانطور که از نام این افزونه پیداست، هر ابزارکی را که نیاز داشته باشید می توانید با این افزونه در محتوای سایت وردپرسی خود اضافه کنید. نقطه قوت و بسیار جالب و کاربردی این افزونه این است که می توانید هر ابزارکی که نیاز دارید تا تنظیم کرده و برای آن یک نام در نظر بگیرید. سپس با استفاده از شورتکدهایی که افزونه در اختیاز شما قرار می دهد می توانید آن ها را در محتوای خود اضافه کنید. یعنی با استفاده از تکنیک آی دی، می توانید از یک ابزارک چندین بار استفاده کنید.

نصب و راه انداری افزونه

این افزونه در مخزن وردپرس موجود می باشد و بیش از ۷۰ هزار نصب و فعال دارد که امتیاز ۴٫۵ را کسب کرده است. این ارقام نشان از تناسب این افزونه با وردپرس است. پس در استفاده از این افزونه هیچ شکی وجود ندارد. به لطف آخرین نسخه وردپرس، در بخش افزودن افزونه ها، نام افزونه را جستجو کنید و همانجا بدون هیچ زحمتی نصب و فعال کنید.

افزونه amr shortcode any widget

افزونه amr shortcode any widget

ابتدا به بخش ابزارک‌ها مراجعه کنید، خواهید دید که مشابه تصویر فوق بخشی با عنوان Widget For Shortcodes در آن افزوده شده است. سپس ابزارک‌های مورد نظر که قصد دارید تا در نوشته از آن استفاده کنید را در این ناحیه ابزارکی قرار دهید. خواهید دید که برای هر ابزارک یک آی‌ دی در قسمت زیرین آن با عنوان To use as shortcode with id قرار خواهد گرفت. حال آی‌ دی مورد نظر را کپی کرده و در برگه، نوشته و یا هر پست تایپ که قصد دارید تا ابزارک مورد نظر نمایش داده شود وارد کنید.

در حالت عادی نام ابزارک در بخش محتوایی وردپرس نمایش داده می‌شوند اما اگر مایل نیستید تا نام آنها نمایش داده شوند می‌توانید مشابه زیر پس از اینکه نام ابزارک را در شورت‌کد وارد کردید تگ title را قرار داده و ویژگی آن را بر روی false قرار دهید.

۱
[do_widget widgetname title=false]

با این کار ابزارک در بخش محتوایی وردپرس نمایش داده خواهد شد، اما عنوان آن قابل نمایش نخواهد بود. برای استفاده از تگ‌های HTML یا wrap نیز می‌توانید به شکل زیر عمل کنید.
اگر از تگ‌های HTML استفاده می‌کنید کافی است تا مشابه کد قبلی پس از title با قرار دادن یک کاراکتر مساوی تگ html خود را مانند نمونه‌های زیر وارد کنید.

۱
[do_widget pages title=h3]
۱
[do_widget pages title=strong]

اما اگر از تگ‌های wrap استفاده می‌کنید کافی است تا به جای title عبارت wrap را قرار داده و سپس تگ مورد نظر را مانند نمونه‌های زیر وارد کنید.

۱
[do_widget "tag cloud" wrap=aside]
۱
[do_widget "tag cloud" wrap=section]

در نهایت مطابق شکل زیر، شورتکدها را در نوشته ها یا برگه های خود استفاده کنید.

افزونه amr shortcode any widget

افزونه amr shortcode any widget

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست