سئو و بهینه سازی

عوامل فراری شدن کاربران سایت – بخش دوم

همانطور که در بخش اول سری عوامل فراری شدن کاربران سایت گفته شد، یک سری عوامل باعث می شود تا کاربران وب سایتتان از شما فراری شوند. در بخش گفته شد که یکی از عوامل مهم، محتوای منسوخ شده می باشد، بدین معنا که تصویری بارگزاری شود، محتوای فلش وجود داشته باشد، بخش بلاگ سایت کاملا بروزنشده باشد. مورد دیگری که باعث فراری شدن کاربرانتان از وب سایتتان است عضویت اجباری و پیچیده است.

عضویت اجباری

حتما در برخی وب سایت هایی که شما بعنوان یک بازدید کننده هستید برخورده اید که جهت مشاهده برخی لینک ها یا حتی خود محتوا باید در وب سایت عضو شد. گاهاً این عضو شدن مراحل پیچیده ای از جمله تایید عضویت از طریق ایمیل است. محتوایمان را از چه کسانی محفوظ می کنیم؟ از کسانی که فقط قصد مطالعه آن را دارند؟ یا کسانی که قصد سرقت آن را دارند؟ در هر صورت متوجه این نخواهید شد که محتوای شما توسط چه کسانی ممکن است به سرقت برود، پس بهتر است کاربرانتان را فرار ندهید، زیرا با توجه به مراحل زمان بر عضویت و همچنین فراری شدن کاربر از محتوا، پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان محتوای خود را محدود نکنید و اجازه بدید تا کاربرانتان از آن ها استفاده کنند.

راهکار؟

همانطور که گفته شد، کافی ست تصمیم بگیرید محتوایتان را محدود نکنید تا کاربرانتان از شما گریزان نباشند. در مباحث طراحی وب سایت برای کاربران بسیار مهم است که به محتوای مورد نظرشان به راحتی دسترسی داشته باشند. خودتان را به جای کاربری قرار دهید که با صفحه مواجه خواهد شد که باید در وب سایت عضو شود تا مطلب مورد نظرش را ببینید، قطعا شما هم فراری خواهید شد 🙂

, , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست