سئو و بهینه سازی

عوامل فراری شدن کاربران سایت – بخش اول

عوامل فراری شدن کاربران سایت: اگر بر روی سئو وب سایتتان کار می کنید تا آن را گسترش دهید، قطعا یکی از روش ها تحلیل رفتار کاربران وب سایت شماست. این بدان معنی است که کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند ممکن آیا در وب سایت شما ماندگار می شوند یا به سرعت از آن خارج می شوند و نباید از مدت زمان حضور کاربر در وب سایت فاکتور گرفت و حتما باید این موضوع را بررسی کرد. به فرض مثال اگر کاربران وب سایت شما کمتر از ۳ دقیقه در وب سایت مانده و از آن خارج می شوند این موضوع اصلا جالب نیست و باید دلیل آن را بیابید. در آویناوب این مطالعه را در چندین بخش ادامه خواهیم داد.

محتوای منسوخ

عکس ها لود نمی شوند؟ محتوای فلش دارید؟ نوشته های شما بروز نیستند؟ اسلایدر سنگینی روی وب سایتتان دارید؟ سرعت لود وب سایتتان پایین است؟ چیدمان مناسبی ندارید؟ ابزارهای زیادی دارید که همه باید لود شوند؟ بیشتر محتوای وب سایت شما عکس است؟

احتمالا پاسخ سوالات خود را یافتید و متوجه شدید که چرا کاربرانتان از شما فراری هستند 🙂

راهکار

بدترین حالتی که ممکن است وب سایت شما با آن مواجه شود و کاربرانتان را فراری دهد، محتوایی است که غیرقابل بارگزاری هستند مثل تصاویری که آدرس های آن ها تغییر کرده است و لود نمی شوند و یا محتوایی که کاربر نمی تواند آن را ببیند مثل تصاویر فلش که معمولا مرورگرها آن ها را بلاک می کنند و یا کاربر افزونه نمایش فایل فلش را ندارد. همچنین اگر از از سی ام اس هایی نظیر وردپرس استفاده می کنید، احتملا افزونه های زیادی نصب کرده اید که بارگزاری همه آن ها برای برخی کاربران بسیار طاقت فرسا است. ترجیحاً از افزونه های کمتری استفاده کنید و بیشتر بدنبال کدنویسی بروید و مستقیماً ابزارهای وب سایت خود را ایجاد کنید.

, , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست