گوگل تعداد لینک هایی که از طریق دستور Link ( لینکهای موثر یک وبسایت ) نمایش داده می شد را افزایش داده است! در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۵ این تغییر مشاهده گردید.

قطعا برای افرادی که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنند دانستن این نکته که چه صفحاتی از سایتشان در گوگل ایندکس شده است و سرعت ایندکس شدن آنها چقدر می باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.  به یاد داشته باشید که بررسی و تحلیل و کسب آمار و اطلاعات از سایت خود و رقبایتان یکی از مهمترین فعالیت هایی است که باید در بازاریابی اینترنتی و سئو انجام دهید.

گوگل دارای دستوراتی می باشد که این ابزار اطلاعات مفیدی از وبسایتتان را نمایش می دهد. با هم به مرور برخی از این دستورات می پردازیم.

دستورات گوگل:

دستور (site) : این دستور با فرمت ‘  آدرس سایتsite: ‘ نوشته می شود و خروجی آن صفحات index شده ی یک سایت می باشد. همچنین در دراخل یک وبسایت عملیات جستجو را انجام می دهد.

به طور مثال : اگر site:avinaweb.com را در قسمت پنل گوگل جستجو نمایید, صفحات ایندکس شده سایت avinaweb.com در گوگل را مشاهده خواهید کرد.

دستور (link) : این دستور بک لینک های مؤثر را در گوگل نمایش می دهد. لینک هایی که این دستور به کاربر نمایش می دهد لینک های مفیدی هستند که تاثیر بسزایی در افزایش اعتبار وبسایتتان دارد.

دستور (inanchor) : با جستجوی عبارتی با استفاده از این دستور می توانید صفحاتی را که با این عبارت به آن ها لینک داده شده را بیابید.

دستور (intitle): با استفاده از این دستور، می توانید یک عبارت را جستجو کنید و صفحاتی را بیابید که با عبارت فوق در عنوان آنها به کار رفته است.

دستور (intitle) : با استفاده از این دستور می توان یک عبارت را جسنجو نمود و صفحاتی را پیدا نمود که عبارت جستجو شده در عنوان آن استفاده شده باشد.بررسی دستور  link

با استفاده از این دستور می توان لینک های مؤثر یک وبسایت را شناسایی نمود.

به طور مثال: زمانی که link:avinaweb.com را در پنل گوگل جستجو نمایید می توانید مشاهده کنید که وبسایت مذکور از چه طریقی لینک های مؤثر خود را دریافت نموده است. بنا براین هم می توانید لینک های مؤثر را شناسایی نمایید و هم به بررسی رقبای خود بپردازید.

چه اتفاق جدیدی در گوگل افتاده است؟

قبل از این تغییر تعداد لینک های نمایش داده شده از طریق دستور link  محدود بود و فقط تعداد لینک های وبسایت های معظم که دارای اعتبار بسیار بودند, از تعداد قابل توجهی برخوردار بود.

اما بعد از ۲۲ دی ماه سال ۱۳۹۵ تعداد لینک ها ی نمایش داده شده افزایش قابل توجهی داشت.

علت این افزایش این است که دستور link  در گوگل لینک های نا مربوط و مشابه را نیز در خروجی نمایش  می دهد. و تمام لینک های نمایش داده شده مرتبط با آن وبسایت نمی باشد!

این تغییر فعالیت های سئو را وارد مرحله جدیدی ساخته است و فعالان سئو باید دقت بالاتری برای تحلیل و بررسی این خروجی ها به خرج دهند و زمان بیشتری برای فعالیت روی تحلیل رقبا بپردازند.

در هر صورت باید دید که آیا گوگل اخبار جدیدی در این مورد منتشر خواهد کرد یا خیر و از طرف دیگر اثرات مختلف این تغییر را در نتایج جستجو بررسی نمود.

از بررسی این تغییر می توان این طور به نظر می رسد که خروجی دستور link از حیث کاربرد تغییر کرده است و بیشتر مانند یک جستجو گر عمل می کند بنابراین کاربرد سابق را نخواهد داشت و صرفا به جهت وی یک عبارت در لینک ها خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست