بارگذاری ویدیو در سایت: همان طور که می دانید ویدیو یک محتوای مدیایی مفید در سایت ها برای انتقال مفاهیم می باشد و صاحبان وب سایت ها می توانند از آن برای پیشرفت و دیده شدن سایت خود استفاده نمایند. در سیستم ومدیریت محتوای حرفه ای وردپرس روش بارگذاری ویدیو ها متفاوت می باشد که در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد:

بارگذاری ویدیو در سایت

اغلب اگر دقت کرده باشد می بینید که در طراحی سایت های بزرگ و معروف قسمت محتوای ویدیو به صورت انلاین وجود دارد که معمولا برای بخش آموزش از آن استفاده می شود. و کاربران می توانند به راحتی آن ها را مشاهده نمایند. اما اگر دقت کرده باشید آن را مستقیم در سایت بارگذاری نمیکنند و از آپلود سنتر های مختلف انند آپارات یا یوتیوب استفاده می نمایند. یعنی ویدیو خود را در این سایت ها بارگذاری می کنند و سپس لینک پین آن را در سایت خود قرار می دهند. می توانید از افزونه ویدئوهای آپارات در وردپرس استفاده نمایید.

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز باید از این روش برای بخش محتوای ویدیویی استفاده نمود که به راحتی و ساده ترین روش میسر می شود. حال می خواهیم بدانیم دلیل این کار چیست؟

مضرات آپلود مستقیم در سایت در وردپرس

ویدیو به دو صورت در سایت قرار میگیرد:

  • بارگذاری: آپلود ویدیو در بخش رسانه و و استفاده از لینک آن در سایت
  • جاسازی: استفاده از یک سایت دیگر که در آن ویدیو بارگذاری می شود و پس از آن لینک embed آن را در سایت خود قرار می دهیم.

روش بارگذاری توصیه نمی شود به دلایل:

افزایش انفجاری پهنای سایت شما

همان طور که می دانید در صورت آپلود ویدیو در سایت بعد از هر بار مشاهده آن توسط کاربران از پهنای باند سایت شما کم می شود زیرا ویدیو حجم بالایی دارد. حال این مقدار را در طولانی مدت فرض کنید. بنابراین چندین گیگ از پهنای باند شما را اشغال خواهد کرد!

سئو وب سایت شما و ترافیک مشاهده ویدئو

اگر ویدیو خود را در سایتتان بارگذاری نمایید تنها عده ی محدودی از آن بازدید می کنند. اما اگر ابتدا در شبکه های اجتماعی پر بازدیدی مانند آپارات یا یوتیوب قرار بگیرد بازدید آن چند برابر شده و عده ی زیادی کاربر را به سمت سایت شما سوق خواهد داد که این امر به سئو سایت شما نیز کمک شایانی خواهد نمود.

کاربری آسان

استفاده از کد برای بارگذاری ویدیو در ورد پرس بسیار آسان است. زیرا شما تنها باید چند خط کد را که از همان سایت ها دریافت می نمایید در سایت خود کپی نمایید. اما برای آپلود آن به علت حجم زید هم اینترنت پر سرعت نیاز دارید که بسیاری از حجم آن را مصرف می نماید و سپس برای پخش آن باید ا=افزونه هایی نصب نمایید که این کار ها بسیار زمان بر و دشوار تر از روش قبلی می باشد.

دسته بندی کیفی

وقتی ویدیو خود را در سایتتان بارگذاری می نمایید از حجم بسیار بالایی برخوردار است بنابراین نمی توانند به راحتی آن را مشاهده نمایند. مخصوصا اگر سرعت اینترنت آن ها هم پایین باشد. اما اگر این ویدیو ها در سایت هایی نظیر آپارات بارگذاری کنیم حتی اگر فول اچ دی باشد خود سایت حجم آن را در ۴ دستهد کیفی قرار می دهد و کاربر به راحتی میتواند آن ها را مشاهده نماید.

پر شدن حجم هاست سایت شما

فرض کنید یک سایت آموزشی داشته باشید و بخواهید ویدیو های زیادی را در آن بارگذاری نمایید. اگر به طور مثال حتی ۲۰ ویدیو در سایت قرار دهید که حجم هرکدام  ۵۰ مگابایت باشد، حجمی که از هاست شما اشغال می شود ۳ برابر حجم کل سایت خواهد بود. بنابراین این روش مناسب نمی باشد.

نتیجه گیری

بنابراین با توجه به مواردی که ذکر شد توصیه می شود که ویدیو های خود را از طریق رسانه کنترل پنل سایت خود ارسال ننمایید. و از وب سایت های واسطا کمک بگیرید زیرا به نفع وب سایت شما می باشد اما می توانید گاهی ویدیو های کم حجم خود را در سایت آپلود نمایید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • با سلام
    اگر ویدیو از طریق یه سایت واسط مثل آپارات بزارم توی سایتم . آیا کسی که میاد و ویدیو را از صفحه سایت من میبینه , از پهنای باند من کم میشه ؟

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست