صفحه در دست ساخت برای سایت: می دانیم که گاهی پیش می آید که پس از طراحی سایت به دلیل ویرایش سایت مانند به روز رسانی ها مثل بروز رسانی و یا تغییر پوسته سایت، برطرف سازی باگ های امنیتی بخواهیم به طور موقت وب سایت خود را ببندیم و متوقف کنیم. در این حالت زمانی که کاربران شما که از محتوا (مانند استفاده از مقالات شما) و خدمات سایت شما(به طور مثال خرید آنلاین از سایت فروشگاهی) استفاده می کرده اند یا کاربران جدیدی که قصد استفاد از سایت شما را دارند با صفحه ی سفیدی بدون محتوا و خدمات مواجه می شوند و این اصلا مناسب نیست و بهتر است کاربران خود را از ایجاد تغییرات و اینکه به زودی باز خواهیم گشت مطلع سازیم. به همین دلیل لازم است تا یک صفحه در دست ساخت برای انتظار کاربران تهیه کنیم تا با ورود به سایت شما از عملیات شما مطلع شوند. در کل بهتر است طراحان سایت حرفه ای با ابزار های آنلاین برای طراحی سایت نیز آشنا باشند. در سایت های ورد پرسی این کار با افزونه EZP Maintenance Mode قابل اجرا می باشد. با ما همراه باشید تا با این افزونه و نحوه عملکرد آن آشنا شوید.

پیشنهاد می شود مقاله معرفی چند افزونه سئوی سایت وردپرس را در سایت ما مطالعه نمایید.

ساخت صفحه در دست ساخت برای سایت وردپرس

 

صفحه در دست ساخت

افزونه در دست ساخت EZP Maintenance Mode یک افزونه کاربردی وردپرسی می باشد که توسط تیم Snap Creek Software برنامه نویسی و پیاده سازی شده است و در مخزن بزرگ وردپرس موجود است. تا به حال بیشتر از ۲۰۰۰۰ نفر از صاحبان سایت وردپرسی آن را دانلود و نصب کرده اند تا صفحه در دست ساخت خود را ایجاد نمایند. از این افزونه نسخه های متعددی آمده است که کامل ترین آن نسخه ۱٫۰٫۱۱ می باشد و توصیه ما استفاده از این نسخه است. همچنین این افزونه هم به صورت رایگان و هم به صورت Premium با پرداخت هزینه اندکی که دارای امکانات بیشتر مانند جلوه های بیشتر و خاص برای تصویر زمینه و رنگ ها و امکاناتی دیگر موجود است.

آموزش کار با افزونه EZP Maintenance Mode

در ابتدا نیاز است تا مانند تمامی افزونه های دیگر این افزونه را دانلود و نصب و فعالسازی نمایید. پس از فعالسازی این افزونه کاربردی لازم است تا به بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس خود بروید می بینید که در قسمت زیر منوهای این بخش قسمتی با نام Maintenance Mode  ایجاد شده است که باید بر روی آن کلیک نمایید تا وارد بخش تنظیمات این افزونه کاربردی وردپرسی شوید.

تنظیمات افزونه EZP Maintenance Mode

تنظیمات و نحوه ی استفاده از این افزونه بسیار ساده می باشد. پس از وزود به صفحه تنظیمات چند گزینه را مشاهده خواهید نمود.

  • در قسمت اول یعنی بخشControl  شما قادر خواهید بود عملکرد این افزونه را فعال و یا غیر فعال سازید.
  • بخش عدی مربوط به تنظیمات Background است که در حال ت عادی صفحه ای سفید می بادشد و شما می توانید با دریافت و نصب نسخه Premium این افزونه به راحتی امکانات این بخش را در اختیار داشته باشید و آن را سفارشی نمایید. به طور مثال از رنگ ها یا تصاویر مختلف استفاده نمایید.
  • قسمت بعدی مربوط به تنظیمات لوگو شما می باشد و می توانید با زدن دکمه آپلود upload آدرس لوگوی مورد نظر خود که در هنگام طراحی سایت خود در سایت قرار دادید را فایل های سیستمتان بیابید وآن را بارگزاری نمایید به این ترتیب تصویر شما در قسمت مربوطه لوگو به نمایش در خواهد آمد.
  • قسمت بعدی مربوط به تنظیمات بخش Title شما می باشد ما در این قسمت قادر هستیم تا عنوانی برای “صفحه در دست ساخت” خود ایجا نماییم.  به طور مثال می توانیم عبارت “صفحه در دست تعمیر” را وارد نماییم.
  • در بخش header  که در قسمت بالای صفحه قرار خواهد گرفت نیز می توانیم فیلدی اختصاصی برای صفحه خودمان وارد نماییم. به طور مثال می توانید نام برند خود را “آوینا وب” وارد نمایید.
  • قسمت آخر یا همان بخش Message  برای سفارشی سازی فیلد پیغام شما می باشد که برای کاربران به نمایش در خواهد آمد.

نکته: می توانید برای قسمت Message از کد های سفارشی HTML نیز استفاده نمایید.

تنظیمات Advanced

این افزونه کاربردی دارای بخش تنظیمات پیشرفته یا همان Advanced می باشد. در این قسمت می تانید صفحه خود را زیباتر نمایید. شما قادر خواهید بود که از کدهای CSS برای این منظور استفاده کنید.

در نهایت پس از پر کرد تمامی فیلد ها به سلیقه خود باید گزینه ذخیره تغییرات در بالای صفحه را بزنید. در نهایت اگر از حساب کاربری پنل وردپرس خود خارج شده و مجددا آدرس سایت خود را وارد نمایی به بخش صفحه در دست تعممیر که با کمک این افزونه ساختید هدایت خواهید شد. امید وارم مقاله امروز برای شما عزیزان مفید بوده باشد. موفق باشد.

در نهایت در قسمت Advanced ما میتوانیم جهت زیبا تر شدن صفحه ، از کدهای CSS نیز نهایت استفاده لازم را ببریم.
بعد از انجام تغییرات لازم در بالای صفحه روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید. حال کافیست که از حساب کاربری خود خارج شوید و وارد صفحه اصلی سایت شوید تا صفحه در دست ساخت در وردپرس را مشاهده کنید.

فهرست