انتظارات مشتریان از فروشگاه اینترنتی: امروزه مشتریان با وسواس زیادی محتوا و یا محصولات فروشی شما را بررسی می کنند. بنا براین صرفا داشت یک فروشگاه اینترنتی نیست و پس از آن کار روی سئو سایت و شناسایی انتظارات مشتریان فعالیت نمایید. بهتر است برای فروشگاه اینترنتی خود چک لیستی طراحی کنید و تمامی موارد علی الخصوص انتظارات مشتریانتان را در آن درج نمایید.

انتظارات مشتریان از فروشگاه اینترنتی

در این قسمت ما شما را با برخی از این انتظارات مشتریان آشنا می کنیم.

  • تولید محتوای عالی برای برقراری ارتباط با مخاطبین

اگر بتوانیم محتوای مفید و ماثر تولید کنیم می تواند در برندسازی برای ما بسیار مفید باشد و روابط بین شما و مشتریانتان را تقویت نماید و می توانیم انتظارات مشتریان از فروشگاه اینترنتی را برطرف سازیم. به راحتی می توانید یک برند کوچک شوید و محتوای مناسب تولید کرده و با تبلیغات مشتریان را جذب نمایید. پس از تولید محتوای مناسب از اهمیت سئو سایت فروشگاهی غافل نشوید! تنها کمی دقت و پشتکار لازم است تا بتوانید محتوایی تولید کنید که به خوبی پاسخگوی نیاز های مشتریانتان باشد. می توانید محتوای متنی یا ویدیویی و یا پست های مفید به عنوان پشتیبانی تولید نمایید. این کار باعث جذب مخاطبان و مشتریان و وفادار سازی آن ها می شود چرا که حس خوبی را به آن ها القا می کند. و احتمال اینکه مطالب شما را به اشتراک بگذارند افزایش می یابد.

  • ایجاد روش های آسان برای خرید از فروشگاه اینترنتی

روش خرید از فروشگاه شما و پرداخت آن بسیار مهم می باشد. بهتر است کاربران به جای دریافت نام کاربری و رمز عبور بتوانند از طریق شبکه های اجتماعی خود وارد شوند. امروزه کاربران معمولا با دستگاه های هوشمند خرید خود را انجام می دهنند. بنابراین حتما یک روش آسان پرداخت ایجاد نمایید. می توانید چند روش برای پرداخت در نظر بگیرید.

  • سازماندهی فروشگاه اینترنتی

باید بر روی سازماندهی فروشگاه خود تمرکز زیادی نمایید. همانطور که می دانید افراد زیادی با سلایق و نیاز های مختلف به سراغ فروشگاه شما خواهند آمد بناباین باید طراحی وب سایت خود و فروشگاه اینترنتی خود را طوری ان را پیاده سازی و شرح دهید که بتواند انتظارات تمامی آن ها را برطرف سازد. حتما قسمت دسته بندی محصولا ت بر اساس رنگ، جنس، قیمت و … داشته باشد. وجود فیلد جستجو برای آسان یافتن محصول مورد نظر آن ها ضروری است.

می توانید قسمتی را در صفحه اصلی سایتتان طراحی نمایید تا کاربران با بازدید آن به سمت برگه فروشگاهتان هدایت شوند. به این ترتیب بازدید های زیادی خواهید داشت.

  • کسب اطلاعات در مورد متقاضیان محصولات شما

بهتر است در ابتدا مشتریان هدفتان را شناسایی کنید و بدانید مخاطبانتان در کدام دسته قرار گرفته اند. به این ترتیب به راحتی می توانید ان ها را بررسی و محتوای مفید تولید نمایید. عملیات انتخاب محصول و خرید و پرداخت را جوری طراحی کنید که به راحتی انجام شود. قمتی برای فهرست علاقه مندی های آن ها در نظر بگیرید تا بتواننن ان را ذخیره نمایند. به طور کلی مراحل خرید را باید بدون نقص طراحی نمایید. می توانید امکان ارسال ایمیل یاد اور نیز برای آن ها قرار دهید.

  • امکان امتیازدهی به پست ها

شما می توانید با در نظر گرفتن قسمتی برای امتیاز دهی مشتریان به پست های خودتان از این امکان بهره مند شوید که نیاز های آن ها چه چیزی است و چه چیزی را نمی خواهند.  این بخش می تواند به صورت لایک یا امتیاز دهی ستاره ای تهیه شود.

  • طراحی جذاب فروشگاه اینترنتی در کنار کارایی خوب

در کنار رعایت تمامی نکات برای کارا بودن طراحی سایت فروشگاه اینترنتی حتما باید به طراحی گرافیکی آن توجه شود. این طرح باید کاربر پسند باشد. می توانید قسمت نظر سنجی در نظر بگیرید تا ببینید مشتریانتان چه نوع طراحی و یا حتی کاربردی اط این فروشگاه را می پسندند. و از نظرات آن ه برای برطرف سازی انتظاراتشان استفاده نمایید. می توانید از قالب های بسیار زیبایی که برای سایت های وردپرس در دسترس است استفاده نمایید.

در سرعت طراحی سایت خود دقت کنید. همیشه آن را آنالیز کنید و تصاویرتان را برای بارگزاری حتما بهینه سازی نمایید. کاربران سایت های با سرعت کم را به سرعت ترک می کنند.

  • ایمیل مارکتینگ و شبکه های اجتماعی

زمانی که مشتریان از فروشگاه شما خرید می کنند نباید تصور کنید که آخرین خرید آنهاست. باید کاری کنید که انتظارات مشتریان از فروشگاه اینترنتی شما برطرف شده و دفعات بعدی نیز برای خرید به سمت فروشگاه شما بیایند.  این کار را می توانید با کمک شبکه های اجتماعی و ارسال ایمیل های اطلاع رسانی به مشتری انجام دهید. او را ترغیب کنید تا باز هم برای خرید به فروشگاه شما اعتماد کند و بازگردد.

پس از خرید یک مشتری از فروشگاه شما نوبت به وفادار سازی ان می رسد. چن این خرید آخر آن نخواهد بود و شما باید با روش هایی آن ها را ترغیب به خرید های بعدی نمایید تا مجددا برای نیاز های خود به سراغ فروشگاه شما بیایند. می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و ی ایمیل های اطلاع رسانی خود را به آن ها یادآوری نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست