راه های افزایش بازدید سایت موضوعی است که بسیاری به دنبال آن هستند. وقتی یک فرد تصمیم به راه اندازی یک وب سایت در حوزه تخصصی خود می کند، شاید در آن اول فکرش به طراحی سایت یا مباحث چالش برانگیزی مثل سئو باشد و پس از مدت زمان بسیار طولانی که تمام بخش های وب سایت خود را ایجاد کرد و هر فوت و فنی که در نظر داشت را پیاده کرد، به این فکر بیافتد که حالا چه باید کرد؟ چگونه این خدمات باید به کاربران ارائه شود؟ چگونه کاربران این وب سایت را پیدا کنند و چگونه از وب سایت خود به عنوان یک مرجع استفاده کنم؟

راهکارهای افزایش بازدید سایت

شاید هزاران راه حل در دنیای مجازی و جلسات و آموزش ها و مشاوره ها وجود داشته باشد که بشود یک وب سایت را با افزایش بازدید تبدیل به یک مرجع همگانی کرد ولی حقیقتاً نمی توان گفت که تمام این روش ها کاملا صحیح و مناسب هستند و صد در صد جواب می دهند. اول این را در نظر داشته باشید که قرار نیست پس از طراحی سایت خود یک شبه به این هدف برسید. قطعا باید زمان زیادی را برای آن صرف کنید و اصلا از زیر بار این مسئولیت جا نزنید! ابتدا پیشنهاد می کنیم کاربران خود را بشناسید و یک سری مفاهیم پایه را یاد بگیرید.

تعریف مخاطبین هدف

مخاطبین هدف همان کاربرانی هستند که به دنبال شما و یا شما بدنبال آن ها هستید. پس باید اول کاربران خود را بشناسید. مثلا اگر لوازم آرایشی تولید می کنید، کاربران شما خانم ها هستند. حال باید بر روی رنج سنی آن ها تحقیق کنید که چه مقدار از این رنج سنی در اینترنت گشت و گذار دارند. آنها چه برچسب هایی را در موتورهای جستجوگر وارد می کنند. باید نتایج این تحقیقا در سئوی سایت شما ظاهر شود. به هر شکلی که مخاطبین شما در دنیای مجازی رفتار می کنند، باید دنبال بهینه سازی همان رفتارها برای خودتان باشید. همیشه در بهینه سازی این را در نظر داشته باشید که تولید محتوای خاص راه حل نجات شما است. حال این محتوا باید منطبق بر نیازهای مخاطبین هدف شما باشد.

سرعت بارگزاری وب سایت

اگر خاطرتان باشد در آن ابتدای کار، مقالاتی در رابطه با عوامل فراری شدن کاربران وب سایت ارائه کردیم که دقیقا گواه همین موضوع بود. اگر وب سایت شما از سرعت بارگزاری پایینی برخوردار باشد و فقط به طراحی سایت خود دقت کرده اید و سایت سنگینی طراحی کردید، کاربرانتان پیش از بارگزاری شاهکار شما، آن را می بندند و بدنبال زندگی خود می روند بدون این که وب سایت شما را به ذهن خود بسپارند و قرار باشد در ایجاد این مرجع سهیم نباشند!

تعامل کاربران با وب سایت

وب سایت شما چگونه یک مرجع پربازدید باشد در صورتی که هیچ تعاملی بین کاربر و وب سایت وجود ندارد؟ پاسخ مرتبط به نظرات، کمترین کاری است که می توانید انجام دهید ولی باید کاربران را به شکلی وا دارید که با شما صحبت کنند. مثلا در انتهای محتوای تولیدی خود یک سوال بپرسید یا نظر کاربران را مورد توجه خود قرار دهید یا اگر مطلب آموزشی قرار دادید، از کاربران بخواهید تا سوالاتشان را از شما بپرسند. ایجاد یک انجمن یا سامانه پرسش و پاسخ در وردپرس خود نیز می تواند بسیار کارامد باشد.

طراحی سایت جذاب

به این موضوع به کررات اشاره شده است. هر هدفی در وب سایت خود داشته باشید باید به موضوع نوع طراحی خود دقت کنید. اگر طراحی سایت شما جذاب باشد، بازدیدکننده ها حتی اگر کاربران هدف شما هم نباشند، بدلیل جذابیت وب سایت شما و گرفتن الگو حتما هر چند وقت یکبار به وب سایت شما سر میزنند. حتی اگر بتوانید صفحات خدمات خود را بصورت صفحات ورود طراحی کنید، بخش عظیمی از طراحی سایت را از سر خود باز کرده اید و کاربرانتان حتما بدون شک از این طراحی خوششان می آید و از شما فراری نمی شوند

سئو

حال به این موضوع بپردازیم که اصلا کاربران باید چگونه شما را پیدا کنند که بعدا بخواهند از شما فراری شوند یا نه؟! شما فقط دو راه برای عرض اندام در دنیای مجازی دارید. راه حل اول سئو کردن وب سایتتان بر سر یک سری برچسب ها می باشد و راه حل دوم تبلیغات است. این تبلیغات می تواند در ادورز گوگل، شبکه های مجازی یا سایت های مرتبط باشد تا کاربران شما را بیابند. اگر پول زیاد و زمان کمی برای این کار دارید، همین راه را به شما پیشنهاد می کنیم ولی اگر قرار هست تا به روش های کلاه سفید و معمول گوگل بالا بیایید. بطور مثال اگر شما در زمینه کیف و کفش چرم فعالیت می کنید، پس برچسبی که باید آن را در گوگل بالا بیاورید، می تواند تگ های “کیف چرم” یا “کفش چرم” باشد. در این صورت کاربران شما را پیدا می کنند و البته این کاربران همان کاربران هدف هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست